Телефон RealDruzi

Facebook

Twitter

Google Plus

Facebook

Заказать обратный звонок

Пожалуйста введите имя и номер телефона
Компания в СМИ
В данном разделе Вы сможете ознакомиться с опубликованными в СМИ интервью и комментариями специалистов нашей компании. Архив содержит публикации, начиная с 2009 года.
24 сентября 2017
Огляд ринку житлової нерухомості столиці
24.11.2011

 

У Києві продовжують дешевшати квартири преміум-класу і старого житлового фонду
 
Вартість квартир у Києві й далі знижуватиметься. Найбільш помітніша така тенденція для невеликих квартир у будинках старого житлового фонду. Квартири економ-класу в сучасних будинках менш піддаються ціновим коливанням. І протягом найближчого півріччя лишатимуться на стабільних позиціях. Житло бізнес- і преміум-класу також неістотно подешевшає, оскільки пропозиція значно перевищує попит.

За словами аналітиків, сьогодні ситуація на ринку житлової нерухомості в Києві глобально не змінилася і лишається стабільною. У деяких районах було незначне зниження цін до 1 % за останні три місяці. В деяких — неістотне зростання до 1,5 %.

"Незначне зростання цін зумовлене тим, що на початку осені власники квартир очікують традиційного зростання ділової активності на ринку, — пояснює "Хрещатику" Людмила Друзенко, генеральний директор мережі агентств нерухомості RealDruzi. — Українські покупці добре обізнані в цінах на ринку нерухомості, тож шукають лише реальні пропозиції. В середньому ціна квадратного метра квартир у Києві зменшувалась на 0,3-0,5 відсотка протягом місяця".
Преміум-клас стає дешевшим

Стабільність на ринку житла в найближчі півроку-рік прогнозують і спеціалісти консалтингової компанії SV Development. Та якщо розглянути окремо різні прошарки ринку житлової нерухомості, то коливання цін у них різнитиметься. Так, економ-клас (житло до 80—100 тис. доларів) подорожчав. "За останні три місяці ціни на такі квартири зросли більш ніж на 5 відсотків. І за нашими прогнозами, наступного року цей показник становитиме до 10—12 відсотків", — зазначає Сергій Костецький, провідний спеціаліст департаменту маркетингу консалтингової компанії SV Development. 

Квартири бізнес-класу (від 100 до 200 тис. доларів) в ціні лишаються також стабільними. За останні три місяці вартість на цю категорію житла змінювалась плюс-мінус 1,5-2 % залежно від району столиці.

Єдиний сегмент житлової нерухомості, який і досі дешевшає,— це преміум-клас (квартири від 200 тис. доларів). Від початку кризи він не припиняв спаду. За останні три місяці вартість таких квартир знизилася від 3 до 7 % (залежно від району та забудовника). За прогнозами фахівців, ціна на преміум-клас може знизитися ще на 7-8 %. Різкий спад цін спеціалісти пояснюють тим, що пропозиція таких квартир значно перевищує попит.

Прогноз на майбутнє

У сьогоднішній економічній ситуації фахівцям складно прогнозувати коливання ринку житла на наступний рік. "Але, швидше за все, квартири старого житлового фонду — у "хрущовках", старих панельних будинках, "готельках" — і далі плавно дешевшатимуть, — розповідає генеральний директор мережі агентств нерухомості RealDruzi Людмила Друзенко. — Квартири в сучасних будинках навіть можуть трохи зрости в ціні, оскільки новобудов здаватимуть мало, а попит на якісне житло економ-класу все таки є. Згортання деякими банками іпотечних програм або значне підвищення кредитних ставок також впливатиме на ринок зі знаком мінус".

 

 
Введите код квартиры или 
любое слово для поиска

Заявка на поиск недвижимости
3.640.000 грн.
Обьект: Нежилое помещение
Район: Дарницкий
Площадь: 204 м2
Кол-во комнат:
Тип: Продажа